شماره تماس : 02177941954 / 02177946811 / 09107241891 / ساعت کاری از 10صبح تا 8 بعد از ظهر

آیا کمبود روی داریم؟

//آیا کمبود روی داریم؟

آیا کمبود روی داریم؟

تحقیقات و بررسی ها نشان داده است کسانی که مبتلا به جوش صورت و آکنه هستند دارای سطح پایینی از روی در خون در بدن بوده و مصرف روزانه 30 میلیگرم روی میتواند باعث بهبود عفونت های جوش ان ها شود.

کسانی که مبتلا به پسوریازیس هستند،اغلب مبتلا به کمبود روی هستند.کسانی که مبتلا به زخم های پوستی ناشی از دیابت و یا سوختگی هستند جهت ترمیم و بازسازی سریع تر ،نیاز به روی بیشتری دارند.همچنین افراد مبتلا به الرژی و التهابات پوستی اغلب دچار کمبود روی در خون هستند.

کمبود روی موجب به هم خوردن سیستم ایمنی میشود و معمولا افراد مبتلا به کمبود روی اغلب مبتلا به گریپ و سرماخوردگی متعدد میشوند.

حال سوالی که به ذهن میرسد این است که آیا مکمل زینک مصرف کنیم یا نه و مصرف مکمل زینک چه تاثیری بر سلامت پوست و مو دارد؟

دیده شده است که غلظت روی در پوست و چشم بیشتر از هر عضو و اندامی است.روی باعث بهبود هر چه سریعتر زخم ها میشود و کمبود ان بهبود زخم ها را به تعویق می اندازد.

مصرف روی در ترمیم سوختگی ها و زخم های پوستی لازم میباشد که سبب بهبود و ترمیم زخم میشود(پماد زینک اکساید حاوی روی میباشد).
به عبارت دیگر روی به عنوان ترمیم کننده بافتی و پوستی شناخته شده است.افرادی که از اگزما و حساسیت رنج میبرند، به طور معمول دارای سطح پایین روی در خون هستند و میتوان با دادن 30 میلیگرم روی بهبود بیماری آنها را تسریع کرد.

مصرف روی در بهبود ریزش مو ثابت شده است و امروزه کمبود روی رااز علل مهم ریزش مو میدانند.تشکیل لکه های سفید در ناخن نیز میتواند به علت کمبود روی ایجاد شود.

 

در کلینیک زیبایی دکتر ترنم لطفی، مفتخر هستیم خدمات تزریق بوتاکس،  تزریق ژل و چربی،  لیزر موهای زائد،  لیزر فرکشنال،  میکرونیدلینگ،  میکرودرم ابریژن،  مزوتراپی،  برداشتن خال،   درمان لک، اسکار و ملاسما را با بهترین دستگاه ها و نازل ترین قیمت در منطقه شرق تهران و میدان هفت حوض و نارمک انجام می دهیم.

 

آخرین مقالات در سایت کلینیک زیبایی دکتر ترنم لطفی :

هفت نکته در مراقبت از پوست دور چشم و پلک

جلوگیری از پیر شدن پوست صورت با چند تمرین خانگی

میکرودرم ابریژن با پوست ما چه میکند؟

آیا کمبود روی داریم؟

فواید پوست موز

ریزش مو و علّت های آن

رتین A جادوی جوانی

تزریق ژل یا چربی؟

بوتاکس چیست

2019-08-16T07:55:52+00:00