شماره تماس : 02177941954 / 02177946811 / 09107241891 / ساعت کاری از 10صبح تا 8 بعد از ظهر

جوان سازی پوست

/جوان سازی پوست
جوان سازی پوست2019-01-15T14:29:45+00:00

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ(Percutaneous Collagen Induction Therapy) که به درمان تحریک کلاژن سازی یا PCI نیز معروف است نوعی روش تحریک مکانیکال جهت ترمیم آسیب های ساختاری پوست است که منجر به بازسازی بافت آسیب دیده و تغییر یافته می گردد. هدف این درمان، بهبود ظاهر و عملکرد پوست می‌باشد.

طی فرایند میکرونیدلینگ، با استفاده از سوزن های بسیار ریز، میلیون ها میکروکانال در اپیدرم و درم ایجاد می‌گردد.

وارد کردن سوزن ها به داخل پوست، باعث افزایش انتشار فاکتورهای رشد از فیبروبلاست ها، پلاکت های خونی و بهبود عملکرد فاکتورهای رشد alpha و Beta می‌گردد. این فرایند منجر به افزایش تولید کلاژن و الاستین توسط فیبروبلاست ها می شود. کراتینوسیت ها نیز به محل نیدلینگ در اپیدرم منتقل شده و در آنجا تکثیر می شوند و در نتیجه باعث افزایش ضخامت اپیدرم می گردند.

در این روش نفوذ سوزن به داخل پوست می بایست به حدی باشد که خونریزی های ظریف داخل پوستی ایجاد گردد(pin point bleeding). در میکرونیدلینگ اپیدرم سوراخ می شود اما تخریب نمی شود، بنابراین اپی تلیال در مدت زمان کوتاهی بازسازی

شده و در نتیجه دوران نقاهت پس از درمان بسیار کوتاه خواهد بود.

محتویات موردنظر اینجا قرار می گیرد

درمان چین و چروک با پی آر پی :

ارتجاع پوست به مرور زمان کاهش می یابد یکی از علت های اصلی پیر شدن پوست کاهش یافتن ارتجاع پوست می باشد .

امروزه برای درمان چین و چروک روش های گوناگونی ارائه شده است ، یکی از این تکنیک ها پی آر پی می باشد .

به وسیله پی آر پی می توان بازسازی پوست را به وسیله پلاسمای غنی از پلاکت انجام داد .

پی آر پی در کلینیک زیبایی دکتر لطفی برای جوانسازی پوست بسیار موفق عمل کرده است .

در کلینیک زیبایی دکتر لطفی روش های گوناگون جوانسازی پوست ارائه می شود ، پزشکان و متخصصان پوست و مو کیمیا علاوه بر سایر روش  های جوانسازی در زمینه پی آرپی نتایج بسیار موفق و شگفت انگیزی برای جوانسازی پوست به دست آورده اند .

پی آر پی فقط به منظور زیبایی فقط استفاده نمی شود بلکه جنبه درمانی نیز دارد با پی آر پی می توان به درمان امراض پا ، درمان ستون فقرات و درمان عروقی پرداخته شود .

روش درمانی پی آر پی :

پلاکت ها که از اجزای خون می باشند ، جهت نوسازی و تقویت و تحریک پوست برای جوانسازی را فراهم می کند ، علت این امر تحریک پوست برای ساخت سلولهای جوانسازی می باشد .

در اکثر کشورهای پیشرفته ستارگان سینمای هالیوود با بهره گرفتن از تکنیک پی آرپی اقدام به جوانسازی پوست می نمایند .

علت محبوبیت پی آرپی در جوانسازی پوست بدون عارضه بودن آن است .

در کلینیک زیبایی دکتر لطفی برای جوانسازی پوست از پی آرپی استفاده می کنند زیرا پی آرپی نواحی از پوست را که حالت ارتجاعی خود را از دست داده است را سفت می نماید که این امر سبب ایجاد پوستی سالم و جوان می شود .

نیاز به ذکر است اشخاصی که مبتلا به بیماری های پوستی نظیر آلرژی ، لوپوس و یا پورفیری و…می باشند مناسب انجام پی آرپی نمی باشند .

در سال 2004 دکتر میشرا اولین مطالعات تحقیقاتی در خصوص پی آرپی را انجام داد .

پی آرپی با بی حسی موضعی انجام می شود ، به دلیل اینکه پی آرپی بدون هیچ برشی انجام می شود این روش جوانسازی بدون عارضه می باشد

محتویات موردنظر اینجا قرار می گیرد

محتویات موردنظر اینجا قرار می گیرد

محتویات موردنظر اینجا قرار می گیرد