شماره تماس : 02177941954 / 02177946811 / 09107241891 / ساعت کاری از 10صبح تا 8 بعد از ظهر

لیزر موهای زائد

/لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد2019-08-06T11:40:20+00:00

از بین رفتن جوش های بدن بعد از اپیلاسیون یا استفاده از ژیلت:

از بین رفتن تیرگی پوست زیر بغل و کشاله ران:

از بین رفتن نازیبایی های موهای ناحیه گوش :

معرفی دستگاه لیزر الکساندرایت :

دستگاه لیزر الکساندرایت Alexandrite Laser یکی از پیشرفته ترین و قدرتمند ترین لیزرهای حذف موهای زاید و جوانسازی پوست در جهان میباشد . این دستگاه دارای کولینگ بسیار قدرتمند بوده و عمل لیزر را به راحتی بر روی صورت یا بدن انجام میدهد همچنین به دلیل ایجاد تنظیمات دقیق در میزان انرژی و خروجی لیزر برای همه تیپ های پوستی قابلیت استفاده را دارا میباشد . از دستگاه لیزر الکساندرایت جهت درمان جوانسازی پوست هم در کنار حذف موهای زاید میتوان استفاده نمود . دستگاه لیزر الکساندرایت Alexandrite Noblex برای درمان موهای زاید نازک و ضخیم نیز کاربرد مناسبی را دارد .

نكاتی پیرامون رفع موهای زائد با لیزر:

بهترین راه رهایی از اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه اپیلیدی استفاده از لیزر موهای زائد است. همچنین اگر از جوشها و موهای زیر پوستی باعث بد شکل  شدن و لكه لكه شدن پاهاى شما شده است خسته شده اید و يا اگر دچار تيرگى و چروك ناحيه زير بغل و بيكينى ناشي از موهاى زائد هستيد و دنبال یک مرکز مناسب برای لیزر موهای زائد میگردید حتما مطالب زيز را بخوانید تا با تمام نكات ضروى در موردلیزر موهای زائدآشنا شوید.

آیا لیزر موهای زائد باعث از بین رفتن موها میشود؟

اشعه لیزر با قدرت بالا به پیاز مو آن ها را از بین می برد. پیگمنت های موجود در مو اشعه را جذب می کند و موها را درون پیاز مو از بین میبرد.تنوع لیزرها و منابع نوری آن ها می تواند برای از بین بردن موهاى زائدمورد استفاده قرار گیرد.

ليزر موى زائد معمولا 4 تا 6 جلسه به فاصله ماهی يكبار برای صورت و به فاصله 2 ماه یک بار برای بدن تكرارميشود. براى صورت معمولا با انجام 4 تا 6 جلسه تعداد موها خیلی کمتر میشود. البته به شرطی که فرد مشکل هورمونی در پایه نداشته باشد در غیر این صورت احتمال بازگشت موهای زائد خیلی بیشتر است و لیزر موهای زائد فایدهای نخواهد داشت، پس اگر فرد مورد بررسی قرار گرفت و در آزمايشها مشخص شد مشکل هورمونی ندارد، میتواند لیزر را شروع کند و اگر مشكل عورمونى داشت بايد علاوه بر ليزر از دارو براى تنظيم هورمونه نيز استفاده كند .اما باید در نظر داشته باشید که لیزر، موهای زائد را صفر نمیکند، ولى در عين حال با ماهش شديد موهاى زائد ، اين افراد رضايت بسيار خوبى خواهند داشت .

رفع موهای زائد چند جلسه طول می کشد؟

هر تار مو طی سه مرحله رشد می کند ولی تنها در فاز رشد فعال ( فاز آناژن) است که تراکم ملانین به اندازه ای که انرژی نورانی را در حد تخریب جذب می کند، می رسد. در هر مقطع زمانی فقط تعداد یک سوم از موها در این فاز قرار دارند، لذا حداقل ۴ تا ۶ جلسه برای از بین بردن موهای زائد با لیزر نیاز می باشد. بهترین کاندیدهای لیزر موهای زائد اشخاصی با موهای تیره و رنگ پوست روشن هستند، گاهی اشخاص دارای پوست تیره یا رنگ موهای روشن نیازمند جلسات بیشتری برای رفع موهای رائد می باشند.

عوارض ليزر موهاى زائد چيست؟
اگر فرد آفتاب گرفته باشد ممکن است پوستش بسوزد و جای آن لکهای سفید و يا تيره ایجاد شود. همچنین اگر بعد از لیزر مراقبتهای لازم را رعایت نکند یا در صورت ایجاد زخم آن را دستکاری کند و تاول ایجاد شود، ممکن است جای آن اسکار باقی بماند. علاوه بر این اگر فردی که از لیزر استفاده میکند تبحر کافی نداشته باشد و شرایط دستگاه را براساس رنگ پوست بیمار درست تنظیم نکند، ممکن است منجر به ایجاد زخم، لک و تاول شود.

آیا پزشک باید این کار را انجام دهد؟
بله. بهتر است پزشک لیزر موهای زائد انجام دهد زیرا دستگاهها و پوستهای مختلف را میشناسد و کار را صحیح انجام میدهد.عدم آگاهى كافى از انواع تيپهای پوستى و فازهاى مختلف رشد مو در نواحى مختلف بدن و همچنين عدم آشنايي با انواع دستگاههاى ليزر مو، باعث ميشود عوارض ناشى از ليزر مو و همچنين ميزان عدم پاسخ به ليزر در دست اينگونه افراد بالاتر باشد.

 تفاوت انوع ليزرها در چیست و کدام دستگاه مناسبتر است؟

در كل براى از بين بردن موى زائد دو سیستم وجود دارد: سیستمهای لیزری و سیستمهای غیر لیزری. دستگاههای غیر لیزری، سیستمهای نوری هستند که آی پی ال نام دارند. این دستگاهها مناسب هستند اما قدرتشان به اندازه لیزر نیست. در واقع از آنجایی که سیستمهای لیزری گرانقیمت هستند، سیستم غیرلیزری آی پی ال طراحی شد که دسترسی به آن آسانتر و هزینه هایش کمتر است اما در عین حال عوارض و احتمال سوختگی پوست و بازگشت مو با آن بیشتر است. سیستمهای لیزری انواع مختلفی دارند ازجمله الکساندرایت و دایود و ان دى يگ  با مکانیسمها و طول موجهای مختلف که هریک برای نوع به خصوصی از پوست مثل سبزه، روشن، سفید، تیره و … کاربرد دارند. به عبارت دیگر لیزری که برای پوست روشن استفاده میشود، شاید مناسب پوست سبزه نباشد و بالعکس. انتخاب نوع لیزر با پزشک است و پزشک باید با تمامی این لیزرها آشنایی داشته باشد.

 چرا گاهی برخی از افراد با این لیزر دچار سوختگی میشوند؟
دلیل آن انتخاب نادرست دستگاه لیزر است، همچنين بيشتر دستگاههاى ليزر براى پوستهاى روشن مناسب هستند و در پوستهاى تيره تر بايد با انرژى كمتر كار كرد تا از سوختگى احتمالى خوددارى شود ، با اين شرايط موها ممكنست از بين نروند و فقط كمى نازكتر شوند و به ناچار بيمار تعداد جلسات بيشترى را به اميد گرفتن نتيجه متحمل شود ، كه اين علاوه بر هزينه كردن بيشتر ، اتلاف وقت بيشتر ،خطر بروز عوارض احتمالى ناشي از جلسات زياد ليزر و يا IPL را بيشتر ميكند .

آیا ممکن است لیزر باعث تیرگی پوست شود؟
اگر باعث سوختگی شود ممکن است پوست را تیره کند اما در حالت عادی پوست را تیره نمیکند.

آیا لیزر موهای زائد روی باروری و غدد لنفاوی تاثیر میگذارد؟
خیر. لیزری که در ناحیه بیکینی یا زیر بغل انجام میشود هیچ ارتباطی با اجزای داخلی بدن مثل تخمدان یا بافت سینه ندارد و هیچ آثار بدی نمیگذارد. این مسئله در جهان مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شده است که میزان نفوذ لیزر در پوست خیلی کم و شاید در حد چند میلیمتر است بنابراین كلاً به بافتهای زیری نمیرسد که بتواند مشکلی ایجاد کند. انرژی لیزر به صورت گرما آزاد میشود و گرما در عمق بافت نفوذ نمیکند بلکه فقط تالايه هاى سطحی از پوست نفوذ میکند.

چه کسانی نباید از این لیزر استفاده کنند؟
کسانی كه باردار هستند، کسانی که بیماریهای عصبی دارند و ممکن است جای لیزرشان را بکنند و دستکاری کنند و کسانی که به خاطر شغلشان مجبورند ساعات طولانی در آفتاب باشند و همچنین کسانی که در محل مورد نظر، عفونت فعال یا زخم دارند باید تا زمان بهبود عفونت و زخمشان صبر کنند و از ليزر موهاى زايد استفاده نكنند.

چرا بايد ليزر بدن هر دو ماه يكبار باشد ولى ليزر صورت هر ماه تكرار شود ؟

اين بدليل تفاوت در الگوى رشد مو بين صورت و اندام است . فاز آناژن همان زمانى است كه موها رشد ميكنند و بلند ميشوند ، اين فاز در صورت يك ماه طول ميكشد ولى در اندام دو ماه يا حتى بيشتر طول ميكشد .

ليزر موهاى زائد در چه افرادى بهتر پاسخ ميدهد؟

ليزر موى زائد بيشتر برای افرادی مناسب است که پوست روشن و کلفت دارند و موهای زائد آنها تیره (قهوه ای و سیاه) می باشد. ولى امروزه با استفاده از سيستمهاى ليزرى پيشرفته ، اين امكان وجود دارد مه حتى در پوستهاى تيره و برنز شده هم ليزر مو بدون عوارض سوختگى انجام شود و آن استفاده از سيستم N-D YAG ( ان دى يگ) مى باشد .

در بین جلساتليزر مونباید از روش هائی از قبیل بند انداختن یا کندن موهای زائد استفاده کرد. از انجام این قبیل اقدامات حداقل دوهفته قبل از جلسه ی لیزر درمانی اجتناب کنید و موهای ناحیه مورد نظر را فقط باید با تیغ اصلاح کرد.

نتیجه :

اولین اثر لیزر براز بين بردن موهاى زائد دوهفته بعد از اولین جلسه لیزر درمانی مشخص می شود پس تا در دو هفته اول لیزر مراجعه کننده هیچ اثری را نمی بیند، پس از گذشت دو هفته مو های لیزر شده سست و نازک تر می شود و رشد موهای زائد نیز کم می شود و هر بار که لیزر موهای زائد تکرار میشود به موازات آن تراکم موها نیز کمتر میشود تا اینکه بالاخره اکثر موههای زائد ( ۸۰ تا ۱۰۰ درصد ) از بین می روند.

تعداد جلسات مورد نیاز لیزر، نتیجه تا چه زمانی ماندگار است؟

معمولا بعد از 4 تا 6 جلسه لیزر با كاهش شديد تعداد موها و همچنين كاهش شديد رشد موها بر مى خوريم . اگر فرد مشكل هورمونى نداشته باشد معمولا نياز به مراجعه دوباره ندارد ، ولى افرادى كه دچار تنبلى تخمدانها هستند ممكنست نياز به تكرار دوباره ليزر ،در حد سالى يك تا دوبار داشته باشند . البته موارد ذكر شده مربوط به ليزر موهاى صورت است و در مورد بدن معمولا ليزر موها پس از پايان دوره درمان نياز به تكرار نيست و فرد براى هميشه از موهاى زائد رها ميشود.

 

لیزر موهای زائد صورت و بدن یک روش دائمی و بی خطر برای از بین بردن و رفع موهای زائد بدن و صورت می باشد. لیزر بهترین راه درمان موهای زائد در تمام نواحی بدن و صورت از جمله چانه، پشت لب، گونه، گردن، دست، پا، کمر و … می باشد. در این روش نور لیزر فقط ریشه موهای زاید را تحت تاثیر قرار داده و به نواحی مجاور پوست و بافت های عمیقتر بدن صدمه ای را وارد نمی کند و تا کنون عوارض خطرناكى بجز قرمزی و التهاب چند روزه پوست برای این روش ديده نشده است .

آمادگی های لازم قبل از لیزر موهای زاید:

1-  یک ماه قبل از لیزر از ریشه کندن موها با اپیلاسیون ،وکس، استفاده از موچین و بند برای کندن موها ممنوع است.
2_  48 ساعت قبل از لیزر،منطقه تحت درمان با لیزر، شیو کامل انجام شود.
3-  درصورتی که موها در منطقه تحت درمان با لیزر بلند باشد، باعث کاهش اثر لیزر و نیز افزایش درد حین لیزر میشود.
4-  احتمال رشد موها در منطقه تحت درمان با لیزر تا بیست روز بعد از انجام لیزر وجود دارد، بعد از بیست روز رشد موها متوقف میشود.

5-  با توجه به اینکه لیزر الکساندرایت بدون درد است معمولاً نیاز به استفاده از کرم های موضعی بی حسی نیست، مگر در موارد خاص.

6-  لازم است که در دوران بارداری و شیردهی به هیچ عنوان از لیزر  استفاده نشود. برخی متخصصان بر این اعتقادند که با رعایت احتیاط می‌توان طی دوران شیردهی برای برخی نقاط بدن می توان از لیزر موهای زائد استفاده کرد.

 

لیست قیمت لیزر الکساندرایت برای خانم ها:

گردن: 30 هزار تومان
پشت گردن: 30 هزار تومان
چانه: 10 هزار تومان
گونه: 20 هزار تومان
پیشانی: 20 هزار تومان
پشت لب: 10 هزار تومان
صورت کامل: 50 هزار تومان
زیر بغل: 30 هزار تومان
بیکینی: 40 هزار تومان
خط بیکینی: 20 هزار تومان
خط باسن: 10 هزار تومان
بیکینی کامل: 70 هزار تومان
باسن: 50 هزار تومان
هرساعد: 30 هزار تومان
هربازو: 30 هزار تومان
هر ران پا: 70 تا 90 هزار تومان
هرساق پا: 60 هزار تومان
نیم تنه جلو: 70 هزار تومان
نیم تنه پشت: 70 هزار تومان
خط شکم: 30 هزار تومان
خط کمر: 30 هزار تومان
خط ناف: 10 هزار تومان
انگشت دست: 20 هزار تومان
انگشت پا: 20 هزار تومان
فول بادی: 500 هزار تومان

 

لیست قیمت لیزر الکساندرایت برای اقایان:

هر دو گوش: 40 هزار تومان
جلو گردن: 40 هزار تومان
پشت گردن: 40 هزار تومان
گونه ها: 40 هزار تومان
پیشانی: 30 هزار تومان
زیر بغل: 50 هزار تومان
هرساعد: 50 هزار تومان
هر بازو: 50 هزار تومان
نیم تنه جلو کامل: 150 هزار تومان
نیم تنه پشت کامل: 150 هزار تومان
خط کمر: 50 هزار تومان

 

لیزر الکساندرایت Alexandrite Laser چه تکنولوژی دارد؟

دستگاه لیزر الکساندرایت از سورس و عنصری گرانبها به نام کریزوبریل ساخته می شود، این عنصر از خانواده سنگهای قیمتی و جواهرات بوده که بسیار نایاب تر از سنگ الماس است . برای لیزر الکساندرایت از این عنصر با خلوص بسیار بالایی استفاده می گردد تا بتواند در انتقال طیف نوری بدون شکست و انکسار عمل نماید، خالص کردن این سنگ گرانبها در لابراتورهای مجهز و با استفاده از تجهیزات خاصی صورت می گیرد به طوری که ارزش هر قطعه خلوص یافته کانی کریزوبریل یا سنگ الکساندرایت تا ۱۰۰۰ برابر عنصر معمولی آن ارزش می یابد .

لیزرهای الکساندرایت از خانواده لیزرهای جامد با طول موج بلند بوده و محدوده نوری آنها در طیف مرئی و عموما به رنگهای سبز و یاقوتی طبقه بندی می شوند . لیزرهای الکساندرایت که با سورس الکس ساخته می شوند دارای بالاترین میزان جذب در ملانین را داشته و ضریب جذب این لیزر از همه لیزرهای دیگری که تاکنون در دنیا ساخته شده است بالاتر می باشد. این توانایی باعث شده است که لیزرهای الکساندرایت هم برای طیف موهای نازک و هم موهای ضخیم گزینه بسیار مناسبی به حساب آیند و همچنین بر روی انواع تیپ های پوستی ۱ تا ۵ قابل استفاده گردند .

در حال حاضر بهترین و معتبرترین دستگاه های لیزر الکساندرایت که در جهان مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از :

  • لیزر الکساندرایت کندلا  Candela Alexandrite Laser
  • لیزر الکساندرایت نابلکس  Noblex Alexandrite Laser
  • لیزر الکساندرایت لوترونیک  Lutronic alexandrite laser
  • لیزر الکساندرایت دکا  Deka Alexandrite Laser
  • لیزر الکساندرایت آپوچی  Apogee alexandrite laser
  • لیزر الکساندرایت بایوس  Bios alexandrite laser
  • لیزر الکساندرایت موتوس  Motus alexandrite Laser
  • لیزر الکساندرایت اوریون  Orion alexandrite laser

این دستگاهها در بسیاری از جهات دارای شباهت و اشتراکات زیادی با یکدیگر هستند و از جهاتی هم با همدیگر متفاوت می باشند، اما همگی آنها لیزرهای الکساندرایت واقعی و دارای لیزر سورس های الکس میباشند .

دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex  مورد استفاده در کلینیک زیبایی دکتر ترنم لطفی:

دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex Alexandrite Laser یک لیزر الکساندرایت ساخت کره جنوبی و دارای قطعات آمریکایی می باشد، کمپانی سازنده این دستگاه کمپانی قدرتمند و بسیار خوشنام فاین مک می باشد . در این دستگاه از لامپ های محرک راد آمریکایی استفاده می گردد .

در دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس محدودیت تیپ پوستی وجود نداشته و این لیزر می تواند صرفاً با هندپیس تخصصی الکساندرایت ۷۵۵ نانومتری خود و بدون نیاز به کمک از لیزرهای خانواده ان دی یاگ ۱۰۶۴ نانومتری بر روی پنج تیپ پوستی مختلف اثر درمانی لازم را داشته باشد. از لیزر الکساندرایت نابلکس علاوه بر درمان موهای زائد می توان برای درمان برخی از ضایعات عروقی مانند روزاسه و یا برخی از ضایعات پیگمانته و ملاسماها و جوانسازی پوست نیز استفاده نمود . لیزر الکساندرایت نابلکس تنها لیزر الکساندرایت حال حاضر در جهان می باشد که مجهز به هندپیس فراکشنال بوده و میتواند پروتکل های جوانسازی پوست را هم به خوبی انجام دهد .

دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex Alexandrite Laser  دارای استانداردهای کیفی معتبر جهانی همچون FDA آمریکا و CE اروپا  و استاندارد بین المللی کیفیت تجهیزات پزشکی   ISO 13485و استاندارد تولید در شرایط عالی GMP می باشد .

سیستم خنک کننده یا کولینگ در دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس از نوع RCS Cooling System   یا همان کولینگ گاز می باشد که بالاترین میزان خنک کنندگی تا منفی ۲۰ درجه سانتیگراد در سطح پوست را داشته و نسبت به کولینگ های تماسی Contact Cooling و یا سیستم های دمنده هوای خنک Air Cooling  از ایمنی و امنیت بسیار بالایی برای بیماران برخوردار بوده و کاهش شدید ریسک سوختگی و درد را به همراه دارد .

لیزر الکساندرایت نابلکس دارای پهنای پالس کوتاه تا ۳۰۰ هزارم ثانیه و انرژی پالس بالای ۷۰ ژول بر سانتیمتر مربع و سرعت فرکانس ۱۰ هرتز می باشد ، همچنین لیزر الکساندرایت نابلکس دارای اسپات سایزهای ۲ تا ۲۰ میل می باشد .

در لیزرهای الکساندرایت نابلکس امکان اضافه کردن کولینگ هوا یا همان Air Cooling جهت صرفه جویی در مصرف کولینگ گاز میسر می باشد و یا می توان همزمان از ترکیب کولینگ گاز و هوا بر روی پوست استفاده نمود . از دیگر مزایای لیزرهای الکساندرایت نابلکس داشتن سری های یکبار مصرف مخصوص هر بیمار می باشد که باعث می شود از انتقال بیماری های واگیر و ویروسی از طریق دستگاه جلوگیری نماید .

پروتکل درمانی برای لیزرهای الکساندرایت نابلکس حدود ۴ تا ۶ جلسه بوده و فواصل درمانی هم بین ۴ هفته در بالاتنه و ۸ هفته در پایین تنه متغییر می باشد . لیزر الکساندرایت نابلکس به مانند سایر لیزرهای الکساندرایت دارای بیشترین میزان ماندگاری در درمان و کمترین میزان بازگشت مو می باشد .

لیزر الکساندرایت نابلکس دارای سیستم عیب یاب هوشمند بوده و دارای سنسور کنترل دمای هندپیس برای جلوگیری از داغ شدن قطعات و وقفه در حین درمان می باشد .

حداکثر عمر مفید برای دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس در صورت نگهداری اصولی و تامین و تعویض به موقع قطعات و استفاده از قطعات اورجینال معمولا حدود ۱۰ تا ۱۲ سال می باشد .

 

در کلینیک زیبایی دکتر ترنم لطفی، مفتخر هستیم خدمات تزریق بوتاکس،  تزریق ژل و چربی،  لیزر موهای زائد،  لیزر فرکشنال،  میکرونیدلینگ،  میکرودرم ابریژن،  مزوتراپی،  برداشتن خال،   درمان لک، اسکار و ملاسما را با بهترین دستگاه ها و نازل ترین قیمت در منطقه شرق تهران و میدان هفت حوض و نارمک انجام می دهیم.

 

آخرین مقالات در سایت کلینیک زیبایی دکتر ترنم لطفی :

هفت نکته در مراقبت از پوست دور چشم و پلک

جلوگیری از پیر شدن پوست صورت با چند تمرین خانگی

میکرودرم ابریژن با پوست ما چه میکند؟

آیا کمبود روی داریم؟

فواید پوست موز

ریزش مو و علّت های آن

رتین A جادوی جوانی

تزریق ژل یا چربی؟

بوتاکس چیست