شماره تماس : 02177941954 / 02177946811 / 09107241891 / ساعت کاری از 10صبح تا 8 بعد از ظهر

مزوژل چشم و پلک

/مزوژل چشم و پلک
مزوژل چشم و پلک2019-09-18T07:28:57+00:00

مزوژل چشم و پلک

مزوژل یا مزوفیلر روش نوینی در جوانسازی میباشد. مزوژل ها، هیالورونیک اسید هایی هستند که دارای ساختار زنجیره ای پیوسته (cross link) نبوده و خاصیت پرکنندگی ندارند بلکه بعد از ۲ هفته کاملا جذب پوست می شوند. موادی که ترکیب مزوژل بکار رفته اسید هیالورونیک ۱۵% است در کنار مواد مزوتراپی جوانساز ، که از جمله آنها میتوان به انواع ویتامین ها، مواد مینرال، فاکتورهای رشد بافتی از جمله EGF، IGF1، BFGF، کوآنزیم Q10، سنتلا، DMAE و غیره اشاره کرد که همگی محرک تولید کلاژن و افزایش خون رسانی بافتی می باشند.

مزوژل‌ ها شامل ترکیبی از انواع ویتامین ها بعلاوه اسید هیالورونیک با غلظت بالا هستند ولی مثل ژل حالت پرکنندگی و حجم دهی ندارند. این ژل‌ها مثل مواد مزو به پوست صورت تزریق می‌شوند که در نتیجه باعث لیفت و جوانسازی صورت می‌گردد. مزوژل معمولا 30 الی 45 روز یکبار و تا چهار دوره تزریق می‌شوند و در نهایت پوستی شفاف‌تر، عاری از چروک، یکدست و شفاف ایجاد می‌کنند. جالب است بدانید  که مزوژل ها با جذب آب در لایه درم پوست (لایه عمقی پوست)، بستری را برای جذب مزوها در مزوتراپی آماده می کنند که باعث تحریک پوست به کلاژن سازی و در نتیجه جوانسازی و لیفت می شود.

تفاوتی که این روش با مزوتراپی کلاسیک دارد، غلظت بالای اسیدهیالورونیک است که در این ترکیب 15% میباشد، درحالیکه در داروهای مزوتراپی 1-3% است. غلظت بالای اسیدهیالورونیک باعث ماندگاری طولانی مدت آب در فضای میان بافتی سلولها شده که نتیجه آن پوستی شفاف تر و باطراوت تر است. فواصل تزریق مزوژل برحسب نوع پوست بیمار سالی دو تا شش بار است.

کاربرد مزوژل

مزوها از ویتامین ها، اسید های آمنه، آنتی اکسیدان های قوی و فاکتورهای بافتی تشکیل شده اند. مزوها علاوه بر جوان سازی، برای رفع ترک های پوستی (استرچ مارک)، درمان چاقی موضعی و رفع سلولیت، مزونیدلینگ، پیشگیری از ریزش مو، رفع غبغب، رفع لکه های تیره پوستی و رفع سیاهی و پف زیر چشم نیز کاربرد دارند.

قسمت‌های قابل درمان با تزریق ژل یا تزریق فیلر

برای درمان علائم مختلف پیری پوست فیلرها و ژل‌های مختلفی ساخته شده‌اند که در موارد زیر کاربرد دارند:

  • در بسیاری از بیماران وجود خط اخم چهره فرد را عبوس می‌کند و اثر ناخوشایندی روی اطرافیان می‌گذارد و می‌توان با استفاده هم‌زمان از بوتاکس و تزریق ژل یا فیلر خط اخم تا حد بسیار زیادی آن را کاهش داد. 
  • از اولین و قدیمی‌ترین کاربردهای تزریق ژل یا فیلر رفع خط لبخند می‌باشد که توصیه می‌شود آن را کم کرد اما از بین نبرد که مرز طبیعی بین دهان و گونه از بین نرود. درمان این ناحیه بسیار مناسب و موثر است. 
  • درمان چروک‌های دور چشم توسط تزریق ژل یا تزریق فیلر نیاز به مهارت و تجربه بسیار دارد اما یکی از نقاطی است که تاثیر شگرف در جوان‌سازی کلی صورت دارد. 
  • بسته به فرم صورت بیمار ناحیه پبشانی را می‌توان در قسمت‌های جلو و طرفین به شکل و متناسب با اطراف حجم داد. رفع چروک‌های پیشانی و یکدست شدن سطح پوست از مزایای بالقوه تزریق ژل یا تزریق فیلر است. 
  • برای پرکردن خطوط و چین‌های گردن و هم برای پژمردگی آن از تزریق ژل یا تزریق فیلر استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید درمان چروک‌های روی گردن به وسیله روش‌های سطحی و انواع کرم‌ها و داروها معمولا نتیجه قابل مشاهده‌ای ایجاد نمی‌کند. 
  • برای پرکردن چروک‌ها و بهبود پژمردگی دست‌ها از تزریق ژل یا تزریق فیلر استفاده می‌شود همانطور که می‌دانید درمان دست‌ها به وسیله روش‌های سطحی و انواع کرم‌ها و داروها معمولا نتیجه قابل مشاهده‌ای ایجاد نمی‌کند. 
  • تزریق ژل یا تزریق فیلر بهترین روش حجم دهی و بزرگ‌سازی لب‌ها است و جایگزین مناسبی برای جراحی زیبایی لب یا پروتز لب و یا فرم دهی و حجیم سازی لب ها از طریق ترانسفر چربی با هزینه های سنگین و روشهای پر خطر می باشد. شما می توانید با تزریق ژل یا فیلر  عدم تناسب لب پایین و بالای خود را بهبود بخشید، حجم کل لب در نواحی مختلف را افزایش دهید در سنین بالاتر چهارچوب از دست رفته لب را به آن بازگردانید، پژمردگی خود لب و اطراف آن را بهبود بخشید.
  • اکنون در بسیاری از موارد برای بهبود فرورفتگی ریشه بینی یا عدم تقارن و فرورفتگی‌های پس از عمل بینی از تزریق ژل یا تزریق فیلر استفاده می‌شود که به راحتی بیمار را از انجام یک عمل جراحی سنگین می‌رهاند. 
  • افتادگی و فرو رفتگی گونه باعث می‌شود چهره فرد پیرتر بنظر برسد تزریق ژل به گونه بطور بی‌خطر و موثر موجب برجسته‌سازی و فرم‌دهی گونه بدون نیاز به پروتز گونه با هزینه های گران‌قیمت برای قرار دادن در گونه و رفتن زیر تیغ جراحی می‌شود. 
  • تزریق ژل به چانه بطور بی‌خطر و موثر موجب اصلاح چانه کوچک و عقب رفته بدون نیاز به عمل جراحی زیبایی فک و یا جراحی برای قرار دادن پروتز چانه با هزینه های سنگین  می‌شود. برجسته‌سازی چانه موجب بهبود ظاهر چهره و تعادل خصوصیات چهره می‌شود.