شماره تماس : 02177941954 / 02177946811 / 09107241891 / ساعت کاری از 10صبح تا 8 بعد از ظهر

بوتاکس چیست

بوتاکس چیست

بوتاکس نوعی سم قابل تزریق است که با نوعی سم به نام سم بوتولینوم رقیق شده است. این سم در نوعی باکتری وجود دارد و به صورت رقیق شده برای ریلکس کردن عضلات به کار میرود.

در ناحیه تزریق بوتاکس ضربان عصب برخی عضلات ویژه در آن ناحیه مسدود می شود و به همین خاطر در آن نواحی چروکی شکل نخواهد گرفت.

بوتاکس نخستین بار در سال 1989 میلادی برای درمان “بلفارواسپاسم” استفاده شد، همچنین در صدها بیماری دیگر منجمله میگرن های مزمن مورد استفاده قرار میگیرد. اولین بار در سال 2002 برای مصارف زیبایی به کار برده شد که تا کنون میلیون ها نفر به طور موثر از آن استفاده کرده اند.

هرگاه پیشنانی خود را به بالا حرکت میدهیم و مثلاً در آفتاب چشممان را جمع میکنیم، چروک هایی در اطراف چشم و پیشانی ایجاد میشود که به مرور زمان عمیق تر میشود. بوتاکس میتواند جلوی این روند را بگیرد. انجام این کار میتواند از روند افزایش سن جلوگیری کند.

ماده بوتاکس به عمق پوست نفوذ کرده، سریعاً عمل میکند و کمترین خطر برای ابتلا به آلرژی و حساسیت را نشان نمیدهد. بین سه تا پنج روز طول میکشد که بوتاکس کار خود را انجام دهد که این زمان گاهی به دو هفته نیز افزایش می یابد.

اگر می خواهید شروع به انجام این کار کنید باید بدانید که فواصل بین سه تا پنج ماه باید دوباره آنرا تکرار کنید، زیرا این کار یک ریلکس سازی مقطعی برای پوست به شمار میرود، در نتیجه خودتان هم با گذشت زمان به خوبی متوجه بازگشت دوباره چروک ها خواهید شد.

با افزایش سن حالت ارتجاعی پوست کاهش یافته و ساخت کلاژن متوقف می شود. بنابراین چروک هایی روی پوست ایجاد میشوند. تنها با گذشت چند ماه از تزریق بوتاکس، بدن گیرنده جدیدی را می سازد و عصب ها قادر به هدایت مجدد ضربان ها میشوند. برای آنکه حرکت ماهیچه ها را کاهش دهید باید به تزریق مجدد  بوتاکس مبادرت کنید.

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد علاقه به انجام این کار دارند این است که دیگران به آنها میگویند که چقدر بهتر از قبل شده اید و در واقع با انجام این کار شما درخشان تر شده و پوستتان  هموارتر به نظر میرسد.

 

 

 

 

 

 

در کلینیک زیبایی دکتر ترنم لطفی، مفتخر هستیم خدمات تزریق بوتاکس،  تزریق ژل و چربی،  لیزر موهای زائد،  لیزر فرکشنال،  میکرونیدلینگ،  میکرودرم ابریژن،  مزوتراپی،  برداشتن خال،   درمان لک، اسکار و ملاسما را با بهترین دستگاه ها و نازل ترین قیمت در منطقه شرق تهران و میدان هفت حوض و نارمک انجام می دهیم.

 

آخرین مقالات در سایت کلینیک زیبایی دکتر ترنم لطفی :

هفت نکته در مراقبت از پوست دور چشم و پلک

جلوگیری از پیر شدن پوست صورت با چند تمرین خانگی

میکرودرم ابریژن با پوست ما چه میکند؟

آیا کمبود روی داریم؟

فواید پوست موز

ریزش مو و علّت های آن

رتین A جادوی جوانی

تزریق ژل یا چربی؟

بوتاکس چیست

2019-09-06T20:48:27+00:00