شماره تماس : 02177941954 / 02177946811 / 09107241891 / ساعت کاری از 10صبح تا 8 بعد از ظهر

خدمات زیبایی

/خدمات زیبایی
خدمات زیبایی2019-01-15T14:34:09+00:00

میکرودرم ابریژن (پاکسازی پوست) چیست ؟

میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست) روش درمانی غیرشیمیایی و غیر تهاجمی ( بدون نیاز به عمل باز) است که از اسپری میکروکریستال جهت از بین بردن لایه ی خارجی سلول های خشک و مرده استفاده می کند تا پوستی جوان تر و شاداب تر حاصل شود. میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست) به تولید لایه های جدید پوستی زیرین با میزان بالاتری از کلاژن و الاستین کمک می کند و ظاهر پوستتان را بهبود می بخشد. میکرودرم ابریژن (پاکسازی پوست صورت) بسیار آرامتر و سطحی تر از روش درمانی درم ابریژن عمل می کند. درم ابریژن( لایه برداری پوست) روش درمانی عمیق تری است که جهت رفع خطوط عمقی صورت، آسیب های جدی ناشی از نور خورشید و جای زخم ها استفاده می شود، همچنین یکی دیگر از پاک سازی صورت استفاده از زو جوانسازی پوست صورت با لیزر RF می باشد.

میکرودرم ابریژن برای بهبود چه مشکلاتی استفاده میشود؟

_ازبین بردن کدورت و خستگی پوست و افزایش شفافیت و شادابی پوست

_تمیز کردن پوست و از بین بردن جوش های سر سیاه

_ کوچک کردن منافذ باز پوست

_کاهش و محو شدن لک های پوستی

_از بین بردن چروک های ریز و سطحی پوست

 افرادی مناسب برای استفاده از این روش

بیماران دارای خطوط باریک و چروک صورت، لکه های مرتبط با سن، آسیب ناشی از نور خورشید، رنگ دانه های نامنظم، منافذ مسدود در پوست، معایب بافت پوست یا جای زخم جزئی، مناسب درمان با روش میکرودرم صورت ( پاکسازی پوست) هستند. بیماران دارای لک و یا آکنه نیز می توانند از این روش  درمانی استفاده کنند. پخش کردن آرام میکروکریستال ها، نواقص و معایب پوست را با از بین بردن لایه ی بیرونی سلول های آسیب دیده و مرده ی پوست بهبود بخشیده ، پاکسازی پوست انجام شهده و پوستی تازه و جدید را به وجود می آورد.

روش انجام

در جلسه ی درمان با استفاده از روش میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست)، پزشک به وسیله ی قطعه ای دستی که در مقابل پوست قرار داده شده است، مقدار کمی از کریستال های آلومینیوم اکسید را روی پوست می پاشد. این کریستال های درمابریژن( لایه بردار) پوست را ورقه ورقه کرده و سیستم پاکسازی، پوسته های باقی مانده را مکش کرده و از بین می برد. میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست) به ایجاد لایه های پوستی ضخیم تر و سالم تر کمک می کند. ضروری است درمان چند دفعه انجام شود چرا که به ایجاد لایه ای جدید از سلول های پوستی که میزان بالاتری از کلاژن و الاستین دارند، کمک می کند. این دو عنصر( کلاژن و الاستین ) جهت داشتن پوستی با طراوت و سالم ضروری هستند وتاثیر به سزایی در رنگ چهره و ظاهر کلی پوست شما دارند. تقریبا به طور معمول بین پنج تا دوازده جلسه ی درمانی به فاصله ی دو یا سه هفته جهت مشاهده تاثیر کامل میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست) نیاز است. این روش درمانی راحت و تقریبا بدون درد، تنها بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد و به آن ، ” پاکسازی در وقت ناهار” نیز می گویند.

مدت زمان لازم برای این روش

یک جلسه  میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست) معمولا بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد. بیماران پس از یک جلسه درمان، شاهد بهبودی در رنگ پوست خود هستند اما نتایج پایدار تنها پس از چندین جلسه ی درمان پی در پی در طول چند هفته حاصل می شوند.

بهبودی و نتایج

میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست)  روشی سریع است و در مطب  با کمترین یا بدون هیچ گونه ناراحتی قابل انجام است. پس از درمان، ممکن است پوست، صورتی رنگ شود که موقتی بوده و معمولا در طول چند ساعت از بین می رود. بلافاصله پس از درمان میکرودرم  پوست، می توانید از هرگونه مواد آرایشی استفاده کنید تا هرگونه نشانه ی بارز درمان را بپوشانید. میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست) از محبوبترین روش های درمانی موجود غیرتهاجمی برای پوست صورت به شمار می رود.

عوارض و مزایا

میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست) روشی بی خطر، غیر تهاجمی و سریع است که فواید بسیاری دارد. این روش، خطوط باریک صورت، چروک ها و سایر علایم مرتبط با سن را کاهش داده و یا از بین می برد. در از بین بردن جای جوش موثر است و سایر زخم های سطحی را بهبود بخشیده و به تمام پوست ها در هر رنگ و هر نوعی، درخششی از تازگی و سلامتی می بخشد و تمام این موارد تقریبا بدون هیچ عوارض جانبی اتفاق می افتد و از آنجایی که میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست) از کریستال هایی استفاده می کند که حساسیت زا نیستند، درمانی عالی برای پوست های حساس به مواد شیمیایی محسوب می گردد. چنانچه پاکسازی توسط متخصص با تجربه و با صلاحیت انجام شود، هیچ خطر جدی متوجه بیمار نخواهد بود. در برخی موارد ممکن است پس از درمان، سوزش خفیفی در پوست احساس شود. از آنجایی که سابقه ی سلامتی و نوع پوست هر فرد تا حدی منحصر به فرد است، خطرات و فواید میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست) بایستی به صورت موردی در نظر گرفته شود.

هزینه و قیمت

هزینه ی میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست) بر اساس عواملی چون میزان نیاز به پاکسازی، تعداد جلسات درمانی، دستمزد پزشک معالج و در هر شهر متفاوت خواهد بود. هزینه میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست) نسبت به سایر روش های زیبایی جهت جوان سازی پوست به ویژه روش های جراحی مانند لیفت صورت، ارزان تر و پائین تر است.

تعداد جلسات مورد نیاز برای :
شفاف شدن و شادابی پوست : ۱جلسه
از بین بردن منافذ و جوش های سرسیاه: ۴تا۵ جلسه
محو شدن لک و کک و مک: ۱ جلسه

قیمت هر جلسه:  ۵۰۰۰۰ تومان (سال 1395)

درمان لک ملاسما

علت اصلی ملاسما ناشناخته است. مردم با سابقه فامیلی ملاسما غالبا بیشتر دچار ملاسما می شوند. تغییرات هورمونی ،ملاسما را تشدید می کند. این حالت معمولا طی حاملگی دیده می شود و به نام” کلواسما” یا “نشان حاملگی” معروف است.

قرص های پیشگیری از بارداری می تواند باعث ملاسما شود ،اگرچه درمان های هورمونی جایگزین که پس از یائسگی استفاده می شود باعث این تغییر پوستی نمی شوند.اشعه خورشید فرد را مستعد ملاسما می کند. اشعه ماورای بنفش خورشید و حتی نور شدید لامپ می تواند سلول های تولید کننده رنگدانه یا ملانوسیت در پوست را تحریک کند.افراد با پوست تیره تر ملانوسیت های فعال تری نسبت به افراد با پوست روشن دارند. ملانوسیت ها مقادیر زیادی رنگدانه تولید می کنند ولی این فراورده های رنگی فقط در اثر تحریک با نور خورشید یا افزایش سطوح هورمونی فعال می شوند. بیشترین علت عود ملاسما در معرض قرار گیری در برابر نور است.هرگونه تحریک پوست ممکن است باعث افزایش رنگدانه در پوست افراد تیره شود که سبب بدتر شدن ملاسما می شود. ملاسما با هیچ بیماری داخلی یا اختلال عملکرد بدن مرتبط نیست.

لیزر درمانی:

در مواردی که لک‌های پوستی که در اثر ازدیاد رنگدانه‌های پوستی ایجاد می‌شوند تیره‌تر باشند و یا در مواردی که لایه‌برداری و استفاده از محصولات محافظت کننده پوست در درمان آن‌ها مؤثر واقع نشود از روش لیزر درمانی استفاده می‌کنند. این روش برای درمان عارضه‌های پوستی عملکرد بسیار خوبی دارد و می‌تواند امیدوار کننده باشد. اما این روش درمان ممکن است کمی طول بکشد و برای به دست آمدن نتیجه مطلوب ممکن است به ۴ جلسه درمانی یا حتی بیشتر هم نیاز باشد. برای درمان مشکلات ناشی از رنگدانه‌ها از روش‌های درمانی مانند فراکسل و لایه برداری پوست با لیزر استفاده می‌شود.