شماره تماس : 02177941954 / 02177946811 / 09107241891 / ساعت کاری از 10صبح تا 8 بعد از ظهر

جلوگیری از پیر شدن پوست صورت با چند تمرین خانگی

/, مراقبت های پوست و مو/جلوگیری از پیر شدن پوست صورت با چند تمرین خانگی

جلوگیری از پیر شدن پوست صورت با چند تمرین خانگی

ورزش صورت یکی از بهترین راه‌ها برای جوان و شاداب نگه داشتن پوست است. کارشناسان مطرح زیبایی‌ تمرین­های روزانه را برای حفظ شادابی و استحکام پوست صورت لازم می­دانند. درست مانند همه تمریناتی که برای بدن انجام می‌دهیم، این تمرین­ها نیز با تکرار به نتیجه می‌رسد.

 

کشش چشم : هدف از این تمرین، رهاسازی و دور کردن تنش از ماهیچه‌های صورت است. در این تمرین با تحریک نقاط فشار، جریان خون افزایش می‌یابد و مواد مغذی بیشتری به پوست صورت می‌رسد و به طراوت پلک‌ها و درمان پف زیر چشم کمک می‌کند. توصیه می شود این حرکت ساده را هر روز صبح انجام دهید:

با انگشتان اشاره‌تان روی ابروها را بپوشانید. ابروها را بالا ببرید و هم‌زمان چشم‌ها را ببندید و جمع کنید. آهسته تا ۳ بشمارید و سپس چشم‌ها و ابروها را رها کنید.

قوام‌دهنده صورت: این حرکت، بسیار پرطرفدار است زیرا تقریبا همه ماهیچه‌های صورت را درگیر می‌کند. ابتدا ماهیچه‌های صورت را رها کنید. سپس به آرامی و با صدای بلند این حروف را تلفظ کنید:  A، E، I،O  و U

برای تلفظ حروف، بهتر است دهان‌تان را به‌تمامی باز کنید. اگر به‌اندازه کافی روی هر حرف تأکید کنید، متوجه می‌شوید که همه ماهیچه‌هایتان از سینه تا گونه‌ها به‌کار گرفته می‌شوند. می توانید این حرکت را همراه با ماساژ صورت انجام دهید. ابتدا ماهیچه‌ها را با ماساژ دادن همراه با روغن، گرم کنید و سپس این حرکت را انجام دهید.

تقویت برخی نقاط : معمولا قسمت پایینی صورت زودتر از دیگر قسمت‌ها دچار افتادگی و شل‌شدگی می‌شود. با بند انگشتان اشاره و میانی که به روغن ماساژ مناسب آغشته است، خط آرواره را از گونه‌ها به سمت گوش‌ها مالش دهید. نخست بند انگشتان را در گوشه آرواره قرار دهید. سپس پوست را به بالا و به سمت گوش‌ها بکشید. این حرکت با تکرار به کشیده شدن پوست به سمت بالا کمک می‌کند.

اکنون به‌آرامی آرواره پایینی را رها کنید. با این کار به ماهیچه‌های زیر استخوان گونه دسترسی خواهید داشت. آرنج‌ها را روی میزی قرار دهید و بخش بالایی استخوان گونه‌ها را به دست‌ها تکیه دهید. سنگینی سر را روی دست‌ها بیندازید و بگذارید سرتان آرام بگیرد. آرواره را همچنان باز و رها نگه دارید. برای ۱۰ ثانیه یا بیشتر این حالت را حفظ و سپس حرکت را تکرار کنید. این حرکت در کشش ماهیچه‌های گونه‌ها مؤثر است.

 

کشش یوگا: ماهیچه‌های تحت‌فشار ممکن است به افتادگی صورت و بسته شدن منافذ منجر شوند. برای کشش و آرامش ماهیچه‌های صورت که از پرکاربردترین ماهیچه‌های بدن هستند، این تمرین را انجام دهید:

دست ها را تمیز بشورید و سپس انگشتان اشاره را در دهان فرو کنید. انگشتان را روی لپ‌ها حرکت دهید تا به جایی برسید که کام و گونه‌ها به هم متصل می‌شوند. اکنون با فشار انگشتان را به پایین و به سمت آرواره پایینی بچرخانید. این کار باعث کشش و رفع تنش در ماهیچه‌های خسته صورت می‌شود.

ورزش صورت به‌راستی زحمت چندانی ندارد. وقت زیادی هم نمی‌گیرد. پس، از این تمرین‌های ساده غافل نشوید.

 

 

در کلینیک زیبایی دکتر ترنم لطفی، مفتخر هستیم خدمات تزریق بوتاکس،  تزریق ژل و چربی،  لیزر موهای زائد،  لیزر فرکشنال،  میکرونیدلینگ،  میکرودرم ابریژن،  مزوتراپی،  برداشتن خال،   درمان لک، اسکار و ملاسما را با بهترین دستگاه ها و نازل ترین قیمت در منطقه شرق تهران و میدان هفت حوض انجام می دهیم.

 

آخرین مقالات در سایت کلینیک زیبایی دکتر ترنم لطفی :

هفت نکته در مراقبت از پوست دور چشم و پلک

میکرودرم ابریژن با پوست ما چه میکند؟

آیا کمبود روی داریم؟

فواید پوست موز

ریزش مو و علّت های آن

رتین A جادوی جوانی

تزریق ژل یا چربی؟

بوتاکس چیست

 

 

2019-07-20T10:45:38+00:00